Terapie - Akademia pozitívneho života

Terapie na emočné bloky

 

Ak chceme odstrániť emočné bloky, povedzme si pár slov o tom, čo sú emočné bloky a ako vznikajú.

Počas svojho života a najmä detstva prežívame množstvo rôznych situácií. Niektoré boli príjemné a máme uložené v sebe krásne spomienky. Niektoré ale mohli byť nepríjemné, ťažšie a zanechali v nás stopy v podobe emočných blokov. A naše emočné bloky vznikli aj na základe postojov našich rodičov, učiteľov, okolia v detstve, prostredia v ktorom sme vyrastali a vplyvu výchovy našich rodičov.  Tieto emočné bloky máme uložení v sebe, vo svojom mozgu a na situácie reagujeme reaktívne, čiže na základe našich vzorcov, ktoré si nesieme.  A dnes je už dokázané, že emočné bloky sme si už ukladali aj počas prenatálneho obdobia.

Aké situácie ovplyvňujú emočné bloky?

Často sme prežívali krízové situácie v rodine, hádky, rozvod, aj možno aj násilie. Pozerali sme sa na to očami dieťaťa, ktoré nechápe čo sa deje, nesmie nič povedať a vo vnútri plače. Tieto svoje pocity sme ubili hlboko vo vnútri seba a ešte sme si k tomu vytvorili aj určitý závoj, za ktorý nechceme nahliadnuť.

Už od útleho detstva sa stretávame s pocitmi strachu, obáv, nedocenenia, perfekcionizmu a potreby byť inými akými sme.
Toto nesmieš, takto sa to nerobí, nič z teba nebude, musíš byť taká alebo onaká…
Učili nás myslieť, riešiť veci a rozhodnutia hlavou, hoci naše pocity v brušku alebo pri srdci boli iné. Učili nás, že pocity sa nenosia a len slaboch ich prejavuje.

Cítili sme krivdu od rodičov, súrodencov, učiteľov, ale boli sme príliš malí, aby sme si ju obhájili.  Boli sme smutní a často nevypočutí.  A potom prišli prvé vzťahy, často aj sklamania…

Ako sa emočné bloky ovplyvňujú náš život?

Všetky tieto prežité situácie nás ovplyvňujú v našich ďalších krokoch, Jednak sa neustále točíme v kruhu podobných situácií a našich reakcií a zároveň sme si postavili pomyselný múr ku svojmu srdcu. Často túto krivdu nosíme v srdci, nevieme ju pustiť ani odpustiť  a nevieme nájsť ani cestu k sebe samému.
Vo svojich myšlienkach neustále riešime minulosť alebo obavy z budúcnosti. A uniká nám prítomnosť, jediný okamih kedy môžeme zmeniť svoj život.

Ako mi terapia na emočné bloky pomôže?

Počas jednotlivých terapií prichádza k uvedomeniu si seba samého, k prijatiu a pochopeniu svojho života.  Technikami jednotlivých terapií rozpúšťame tieto bloky na vedomej úrovni alebo cez telo. Prichádza k úľave na úrovni psychiky aj fyzického tela. Každý z nás je jedinečný a má svoju cestu, ktorá mu viac vyhovuje.

Vyberte si terapiu a objednajte si termín.

Terapia - cesta ako poraziť emočné napätie

Terapia – cesta ako poraziť emočné napätie

Budeme hľadať, situácie a spomienky, ktoré vyvolávajú emočné napätie a pracovať na ich uvedomení, pochopení a spracovaní.
Terapia odpustenia

Terapia odpustenia

Terapia odpustenia prináša úľavu na duši aj na našom fyzickom tele. Pomáha uzdravovať vzťahy, otvoriť srdce a vniesť harmóniu a rovnováhu do života
Metamorfná terapia

Metamorfná terapia

Metamorfná technika, nazývaná aj motýlia terapia, je účinná metóda, ktorá uvoľňuje energetické bloky, ktoré vznikli v prenatálnom období.
Terapia one brain - Akadémia pozitívneho života

Terapia One Brain na emočné bloky 

Terapia One Brain, u nás známa aj ako kineziológia, pomáha uvoľniť energetickú blokádu spôsobenú nespracovaným stresom.
e
Top