Mária Boťanská - Akademia pozitívneho života

Mária Boťanská

Ing. Mária Boťanská - Akreditovaná lektorka, trénerka Mindfulness MBSR, motivátorka a zakladateľka Akadémie pozitívneho životaSom lektorka a trénerka, koučka, ale v prvom rade žena, manželka a matka 3 detí. Osobnostnému rozvoju, ale aj práci s energiou sa venujem už 17 rokov. Pomáhať ľuďom, je moje poslanie aj zmysel života. Pred časom som si splnila sen a založila Akadémiu pozitívneho života.

Môj pracovný život začal pred rokmi v marketingu a prieskume trhu. Prieskum trhu je zaujímavá práca. Čo projekt, to iná téma. Analyzovať čísla, rozhovory, diskusie ľudí a ich postojov mi dalo veľa do života. Prinieslo mi to nadhľad a možnosť pozerať sa na život očami ľudí na Slovensku.

Životnou výzvou bolo založenie svojej vlastnej prieskumnej a školiacej agentúry, kde som sa stretla s realitou slovenského biznisu. Musela som sa popasovať s vlastným strachom, egom na strane klientov, vlastnou sebadôverou, ako aj s mnohými prekážkami. Pochopila som, že podnikať znamená nevzdať sa, kráčať vpred a neustále myslieť pozitívne.Popri svojej práci som hľadala aj svoj osobný zmysel života. Kým boli deti malé, bola zmyslom rodina. Postupne ma ale srdce pritiahlo aj k ďalším aktivitám.

V roku 2006 som začala študovať a praktizovať metodiku diferencovaných funkčných stavov. Ide o celý komplex metód a technológií práce s energiou, ktoré umožňujú prejsť od neriadeného emotívneho prejavu k celistvému prežívaniu. DFS je spôsob rozvoja priestorových a energetických kvalít, ktoré umožňujú vchádzať do rezonancie s realitou. Zmyslom DFS je naučiť sa tvoriť svoj život zo svojho vnútra. Diferenčné funkčné stavy (DFS) je metodika aktívnej samoregulácie človeka, ktorej autorom je profesor filozofie a psychológie a všestranný umelec Igor Nikolajevič Kalinauskas. Metodika je chránená licenciou.

Absolvovala som rôzne ďalšie kurzy ako základy koučingu, numerológiu, kurz metamorfných techník a Intenzívnu Cestu s Brandon Bays.
V roku 2016 som počas svojho pobytu na Sri Lanke absolvovala výuku meditačných techník a bdelej pozornosti v Kanduboda Meditation Centre. Absolvovala som základný kurz Mindfulness MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) v Palouse Mindfulness school a školu trénerov Mindfulness MBSR v certifikovanej Minfdful Academy v Španielsku, kde som zapísaná ako lektorka Mindfulness MBSR s medzinárodným pôsobením.
Najväčší životný dar ale dostávam z hora. Otvárajú sa mi cesty nepoznaného, ktoré s láskou prijímam a posúvam ďalej ľuďom.

Život mi prinášal „náhodou“ rôzne situácie, ktoré ma vždy posunuli o krok vpred. Boli to pekné chvíle, ale aj tie náročné. Vďaka ním som zmenila svoje myslenie a našla samu seba, svoje naplnenie a každodennú radosť zo života. Naučila som sa prijať život tak, ako plynie. Prijať a akceptovať ľudí a aj seba bez posudzovania a výhrad. Tieto zmeny sa ako zrkadlo postupne odrážali v každej životnej situácií. Najviac si ale cením, že moja rodina je aj po 32 rokoch spoločného života naplnená láskou a harmóniou .

Uvedomila som si, že mojim cieľom a životným zmyslom je pomáhať ľuďom. Rozhodla som sa posúvať svoje skúsenosti a vedomosti ďalej a učiť ľudí tešiť sa zo života, prijať seba samého aj situácie, ktoré život prináša, nájsť vnútorný pokoj a harmóniu v osobnom aj pracovnom živote.

Robím rôzne školenia, prednášky na témy života, pozitívneho myslenia, osobnostného rozvoja, sebadôvery a sebahodnoty, ale aj duchovného rozvoja. Pomáham ľuďom odstraňovať emočné bloky, ako aj bolesti na tele a duši. Pri osobných sedeniach či už formou terapií, životného koučingu alebo poradenstvá, pomáham ľuďom nájsť svoju vlastnú cestu, naplnenie a zmysel života. Spájam sa s rôznymi ďalšími lektormi a terapeutmi, aby sme mohli spoločne pomáhať ľuďom na ceste za krajším, šťastnejším, zmysluplnejším a vedomým životom.

A pripájam pár citácií od mojich klientov, ktoré sú tou najkrajšou odmenou za prácu:
„Celý týždeň po školení mám pocit veľkej radosti v sebe. Cítim sa šťastná. Ďakujem.“

„Ešte raz veľmi ďakujem p. Marii /ŠAMAJI za pekný večer, ktorý vytvorila. Som nabitá výbornou energiou, novými informáciami a radami. Prajem všetko dobré a nech sa darí v užitočnej práci!!“

„Bála som sa urobiť zmenu. Počas sedenia som pochopila svoje bloky a strachy, ktoré boli vo mne ukryté dlhé roky. A vykročila som."

„Na druhý deň po sedení som začala akosi vedomejšie riadiť svoj život. Začala som si uvedomovať svoj zmysel. Ďakujem.“

„Ďakujem za včerajší workshopik. Pomohol mi sa zase nad sebou zamyslieť a ďakujem za tvoje rady. Si naozaj vzácny človek :) som rada, že ťa poznám.“

Ďakujem veľmi pekne ani si neviete predstaviť ako moc mi pomáhate.

Certifikáty Mindfulness MBSR

Certufikát Kvalifikovaná lektorka MBSR
TT3 certifikát Mindfulness Mária Boťanská
TT2 certifikát
Mindfulness MBSR Mária Boťanská
Top